EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B
Uncategorized

LIFE BY B

“במה היא עובדת???” זו אולי השאלה הכי נפוצה שאני נשאלת בקשר ליעל קימלמן – מובילת דעת קהל, המוכרת כבלוגרית מאחורי life by B, המטפחת חשבון אינסטגרם פוטוגני ומלא הומור ציני, המונה כ– 45,000 עוקבים והכי חשוב – חברה שלי!

כשאני משיבה לשאלה ומסבירה שב”עולם החדש” אנשים משלבים בין מספר תחומי עיסוק בהתאם לכישוריהם ואינם נצמדים למסלול אחד, אני נתקלת בפרצוף מבולבל במקרה הטוב ובמקרה הרע באמירות תמוהות על דור ה-Y ותרבות הסלפי. אגב, כשמתחילים לדבר על מודלים עסקיים וכסף… איך לומר… התמונה משתנה ;-)

אז החלטתי להזמין את יעל קימלמן לבראנץ’ מפנק במסעדת קלארו, כיאה לבלוגריות, כדי לעשות סדר בכל הנוגע לאנשי העולם החדש, המנהלים חיים פוטוגניים להפליא וקריירה מגוונת באמצעות הטלפון הנייד.

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

אני לא זוכרת כיצד נוצר החיבור ביני לבין יעל. אני מניחה שהיה זה באחד מאירועי הבְּלוֹגוֹסְפֵּירָה לפני מספר שנים. אך מיד שפגשתי בה הבנתי שיעל מביאה משהו אחר – היא דיברה בפתיחות וכנות על כל נושא מהרגע הראשון (חוויה נדירה בעולמנו המפולטר) ולמרות התדמית הבועטת והלא “מתנחמדת” שהיא מטפחת באדיקות, שמחתי לגלות אישה רגישה ונעימה, חדה ומוכשרת, בעלת מוסר עבודה סובייטי ודיוק בלתי מתפשר (…סורי, אם אני הורסת לך את התדמית בובי).

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

לאורך השנים יעל ואני שיתפנו פעולה במספר פרויקטים מסחריים. היום זה נשמע מובן מאליו, אך היו תקופות ששיתופי פעולה בין מובילי דעה נחשבו לדבר חריג ולא מקובל. כיום, יעל עורכת ומתרגמת את כל התכנים שלי לאנגלית (לא באמת חשבתם שאני מספיקה לעשות הכל, נכון?) ולאחרונה התגלתה כמלאך של ממש, כשנענתה לבקשתי והצטרפה לצוות השיווק במשרדנו לתקופה זמנית.

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

אז היכן נמצא אותך מדי בוקר בשעה שמונה ושלושים?  

“מסיימת את כוס הקפה השלישית שלי ומתארגנת לתרגול יוגה”.

מה משמעות השם – “Life by B” ובמה את עובדת???

” ״B״ הוא כינוי החיבה שלי (אשאיר את זה לדמיונכם לנחש מה משמעותו ;-)), מה שהופך את “Life by B” לנקודת המבט שלי על העולם – דרך סטורי-טלינג הומוריסטי ואסתטי.

לשאלת מיליון הדולר – מלבד יצירת תוכן דיגיטלי כמשפיענית ברשת, אני מסייעת לעסקים ויחידים לחדד ולשפר את הנוכחות העסקית שלהם על ידי בניית אסטרטגיות שיווקיות שונות ויציקת סוגים שונים של  תוכן (כתוב וויזואלי) מותאם אישית – והכל באנגלית. בנוסף, אני גם מתרגמת תכנים מעברית לאנגלית”.

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

אם לא היית מובילת דעת קהל ויוצרת תוכן, לבטח היית?

“מגישת חדשות. המהדורה המרכזית לא תבין מה היכה בה :-)”

מהם שלושת הדברים שכל אדם המעוניין לשלב בין כמה תחומי עיסוק צריך לקחת בחשבון ולחשוב עליהם לפני שהוא מתחיל?

1. “כדאי להתחיל במיפוי המטרות ותחומי העניין, על מנת לקבוע לאילו עיסוקים תרצו לכוון.

2. בטחון עצמי הוא אלמנט מפתח עכשיו שאתם עומדים להפוך לבוסים, מומחי יחסי הציבור, סוכני כישרונות ונבחרת המעודדות של עצמכם :-)

3. חישבו מהי הדרך הטובה ביותר להציג את עצמכם ואת תחומי העיסוק שלכם, היות ובעולם החדש – אנו נמצאים תמיד בעיצומו של מהלך שיווק דרך הנוכחות שלנו ברשת, וחשוב מאוד להציג תדמית חדה, נבונה ומבינת עניין.

היו סבלניים. סלילת הדרך האינדיבידואלית שלכם לוקחת זמן ודורשת התמדה. יציבות לא תהיה זמינה מהיום הראשון”.

אחד המאפיינים הבולטים של העולם החדש הוא שהגבולות הגיאוגרפיים אינם רלוונטיים להתפתחות האישית והכל מאד נגיש. עם זאת, רבים מאיתנו נמנעים מלעשות צעד או לנקוט יוזמה עקב חששות וחוסר ביטחון בשפה האנגלית.

כדוברת אנגלית מבית, יש לך טיפים להתמודדות עם חוסר ביטחון בכתיבה ושיח מקצועי?

“הרגילו את עצמכם לצרוך יותר תכנים כתובים באנגלית. ככל שתקיפו עצמכם יותר בשפה, תרגישו איתה יותר בנוח.

עשו את שיעורי הבית שלכם :-)

כלומר – חקרו את התחום שלכם על בוריו, חפשו תכנים באנגלית ברשת והתוודעו לטרמינולוגיה הנכונה לתחום ולשפת התוכן הרלוונטית. לקטו דוגמאות לתוכן ושאבו השראה מהמתחרים הבינלאומיים שלכם, והשמישו אותן בצורה המציגה את האישיות הייחודית שלכם ואת אופי עיסוקיכם”.

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

להתפרנס מהפקת תוכן לרשתות החברתיות אפשרי או יומרני?

“אפשרי – אבל מצריך גמישות.

ישראל היא מדינה קטנה בעלת שוק קטן, אם הכנסתך תלויה לגמרי ביצירת תוכן לרשתות חברתיות כמשפיענית ברשת – קחי בחשבון שככל הנראה יהיה עליך להתפשר בין התדמית אותה את מבקשת לשמר לבין הלקוחות אותם את מסכימה לקדם. זאת עבודת איזון מורכבת…”

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

אז עכשיו, אחרי שחשפנו כמה סודות, נחזור ברשותכם לרשת ונמשיך לבלות ;-)

שיהיה לכם יום מקסים.

EIGHT30 claro restaurant tel aviv Yael Kimelman Life By B

תודה לך יעל קימלמן תענוג צרוף לפגוש אותך בכל פעם!

תודה לכם מסעדת קלארו על הבראנץ’ המפנק והאופנתי

 

אני לובשת – חולצות: zara \ חצאית: H&M \ תיק: longchamp \ עקבים: burberry

יעל לובשת – אוסף פרטי

צילום: נמרוד קפלוטו \ שיער ואיפור: LISHE 

Previous Post Next Post