EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 5
Uncategorized

RECALCULATING ROUTE

בשבוע שעבר חזרתי למשרד.

התחלתי עבודה חדשה, כמנהלת שיווק, במשרד עורכי דין גדול ומשפיע הנקרא GKH Law (או “גרוס”… כפי שמכונה בתחום). 170 עורכי דין, צוות אדמיניסטרטיבי גדול, בקיצור – טירוף.

זהו. בזאת הושלם המהפך!

אני חוזרת למשרד עורכי דין, אך הפעם, בתפקיד הנכון ;-)

אני לא יודעת מה אתכם, אך אני מעולם לא ידעתי מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדולה.

הגעתי לעולם המשפט לגמרי במקרה. הייתי משוכנעת שאהיה דיפלומטית וכך גם בניתי את הקריירה שלי. אבל תוכניות לחוד ומציאות לחוד… 

בשנים האחרונות, המצאתי עצמי מחדש מספר פעמים ובכל פעם שרר ערפל גדול מעל התהליך. לא ידעתי בבירור איזה תפקיד אני רוצה או לאן אני מכוונת, אבל ידעתי עם איזו תחושה אני רוצה לקום בכל בוקר.

עכשיו, במרחק שלוש שנים מאותה עורכת דין שהעזה לחלום, כשאני בפתחה של תקופה חדשה בחיי המקצועיים, החלטתי לכתוב מדריך למחשב מסלול מחדש.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 4

לצורך משימה חשובה זו, גייסתי את ה-מומחית שלי לענייני קריירה. שירלי גלז – מגייסת עצמאית לתפקידים בכירים בעולם ההייטק. מי שגייסה אותי לפני כשנתיים לסטארט אפ וליוותה אותי, גם לאחרונה, בתהליך חיפוש העבודה.

חמושה ביכולת מופלאה לחבר נקודות ולחשוב מחוץ לקופסא. יצירתית, בעלת יכולת הקשבה והכלה השמורה למלאכים, אנרגטית ותזזיתית עם חיוך מדהים. בקיצור, שירלי היא האדם הנכון לעבור איתו שינוי משמעותית בחיים.  

היכן נמצא אותך מדי בוקר בשעה שמונה ושלושים?

“באימון, בקפה השכונתי על המחשב או אצל לקוח בפגישה עסקית. אני אדם של בוקר. תמיד תמצאי אותי בפעילות ועשייה בשעה הזאת. כל היופי בלהיות עצמאית הוא שאת יכולה לבחור איך להתחיל את היום. כך שאני משתדלת לנצל את הבוקר באפקטיביות באופן אישי ומקצועי”.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN

אם לא היית מגייסת עצמאית לתפקידים בכירים בעולם ההייטק, לבטח היית?

“מבקרת בתי מלון ברחבי העולם. נודדת ומקפצת בין ריזורטים וכותבת על זה בלוג”.

איך מתחילים לחשב מסלול מחדש בקריירה?

“מתחילים בלהקשיב לעצמך. לנסות להבין מה הערכים החשובים לך בחיים? מהם המאפיינים של מה שאתה רוצה לעשות? מה חשוב לך להגשים? במה אתה אוהב להתעסק? כיצד אתה יכול לתרום מעצמך? למשל, אני בחרתי לשדך בין מועמדים לבין חברות בהייטק, כי אני אוהבת לסייע לאנשים. אני אוהבת את הקשר איתם, אך גם את החופש שלי ולוח הזמנים הגמיש.  

חשוב לקבוע תאריכי יעד לכל מטרה שהוצבה. לחשוב היכן אנחנו רוצים לראות את עצמנו במרחק חמש שנים ומשם לצאת לדרך. דבר נוסף ולא פחות חשוב – הכרחי להקיף את עצמך באנשים חיוביים חזקים ועוצמתיים שילוו אותך בתהליך”.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 2

מהם שלושת הדברים שכל אדם המעוניין לעשות שינוי בקריירה צריך לחשוב עליהם, לפני שהוא ניגש למלאכת חיפוש העבודה?

לחשוב מחוץ לקופסא – גמישות מחשבתית, פתיחות לרעיונות ולהזדמנויות, לצאת מתבניות והגדרות. שכן הגדרת תפקיד לא תמיד מגלמת את התוכן והפוטנציאל הקיימים בו.

מי אמר שיהיה קל? – שינוי בקריירה דורש אומץ, לצאת מאזור הנוחות שלך לעבר הלא נודע. כשיוצאים לדרך צריך למצוא את הטיימינג הנכון בנקודת הזמן בחיים ולזכור שלפעמים הדרך רצופה בקשיים ואכזבות. לכן, אסור לשכוח את המטרה ואת עצמך”.

“Don’t “just do it – בשונה מהסלוגן המפורסם, כשעושים שינוי בקריירה לא כדאי “פשוט לעשות”. נדרש להגיע לכך מוכנים – לאסוף מידע, לחקור את השוק, לרכוש ידע וכלים מקצועיים, כל אלו מהווים בסיס חשוב ומחייב. צריך לבוא לזה מוכנים ובשלים”.

מהם הכלים האפקטיביים ביותר למציאת עבודה?

“כיום, עולם חיפוש העבודה מורכב יותר. כדי להגיע למשרה הנחשקת, צריך גורם מקצועי שיכיר אתכם, ילווה אתכם וידע לעשות את החיבור וההתאמה המדויקת עבורכם. כדאי לפנות לאנשים שיש להם קשרים בתחום הרלוונטי שאתם מכוונים אליו. להפיץ את השמועה. להשתמש ברשתות חברתיות ובפלטפורמות המיועדות לכך, כמו LinkedIn. אם אין לך פרופיל LinkedIn, זה הזמן לפתוח אחד, היום הכל קורה ברשת”.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 6

ראיון עבודה – יש לך טיפ טוב להצלחה בראיון? מה כדאי ללבוש?

“תנשמו, ההתרגשות היא לגמרי טבעית. כיום, בשונה מהעבר, 70% מההצלחה בראיון עבודה נעוץ בחלק האישיותי. חברות הבינו מזמן שלהכשיר אנשים ולמלא חוסרים מקצועיים הוא לא אתגר גדול. האתגר המרכזי והמורכב ביותר הוא ההון האנושי ועל זה מושם הדגש. הגיעו בגישה חיובית, האנרגיה שאתם משדרים חשובה לא פחות מהמילים הנאמרות. זה מתקשר לעובדה שאווירה טובה ואנשים טובים גורמים לנו לרצות לשהות במקום העבודה.

התכוננו, אך השתדלו להיות אתם. בררו את כל הפרטים על המשרה והתפקיד, כדי לוודא שזה אכן מה שאתם מחפשים. חפשו באינטרנט שאלות צפויות בראיונות עבודה. הכינו דוגמאות לתשובות ונסו להתאים, ככל הניתן, בין אישיותכם לבין מרכיבי המשרה. זכרו, שמי שיושב מולכם מיומן בחיפוש הפערים, לכן חשוב להסתמך על דוגמאות אמיתיות ולהיות אותנטיים.

התלבשו לפי קוד הלבוש – למראה החיצוני יש השפעה גדולה על הרושם הראשוני שתצרו. לכן, חשוב להתאים את הלבוש לאופי החברה והמשרה. לשמור על מראה מסודר, סולידי ונעים. אך הכי חשוב – שיהיה לכם נוח”.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 7

יש לך טיפ לניהול קריירה מוצלחת?

“ניהול קריירה מתחיל בבחירה. חשוב לבחור את הכיוון המתאים לכם, שיספק אתכם מבחינה תעסוקתית.

חשוב לצבור ידע נרחב בתחום בו אתם עוסקים – זה מקנה בטחון אישי והערכה מקצועית. השקיעו ביכולות המקצועיות שלכם – התבוננו, הקשיבו, שאלו שאלות ולימדו.

נטוורקינג – יצירת קשרים עסקיים. כל מפגש הוא הזדמנות ליצירת קשר, העשוי לזמן הזדמנויות בשלב מאוחר יותר.

הביאו ערך מוסף – כיום, התחרות גדולה. חשוב לבלוט ושיהיה לכם ייחוד. חשבו על עצמכם כמותג ופעלו לשיווק עצמי”.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 3

הקמת עסק עצמאי – אפשרי או יומרני?

“ברור שאפשרי, אך יש לזכור שלצד היתרונות הרבים הקיימים בלהיות עצמאי, יש גם חסרונות וקשיים. כשפותחים עסק, חשוב לחקור ולהכיר את הקשיים הצפויים בכדי לדעת כיצד להתמודד איתם. ישנה אחריות גדולה המוטלת על הכתפיים. זה דורש משמעת עצמית גבוהה, מחויבות, נכונות להשקיע והמון סבלנות. צריך לדעת לתכנן את הצעד הזה כלכלית, מקצועית ואישית”.

EIGHT30 lilach elgrably daniel wellington daniella lehavi POLI HOUSE HOTEL TEL AVIV H STERN 8

אז, מה שלא יהיה ומה שלא תבחרו, אנחנו מאחלות לכם המון הצלחה!

 

 

תודה לכם: the POLI HOUSE tel aviv ושירלי גלז ♥

 

בגדים: לילך אלגרבלי

עגילים: פאולה ביאנקו

מצחיית עור ורודה: Studio Schermann

שעון: Daniel Wellington

מחברת: דניאלה להבי

משקפי שמש: ray ban – luxottica

צילום: נמרוד קפלוטו \ שיער ואיפור: LISHE 

Previous Post Next Post